+38 (057) 65 3-27-07

+38 (044) 505-05-88

В якому форматі може проводитись мала приватизація

Реалізація державного майна та перехід його у власність приватних осіб – це вже досить часте явище на території України. Приватизація вважається малою до тих пір, доки сума лоту не перевищує показника в 250 мільйонів гривень. Що стосується користувачів, які можуть взяти участь в таких торгах, то тут немає ніяких особливих обмежень. Учасником може стати як юридична, так і фізична особа. Головною умовою є відповідність всім основним прописаним вимогам.

Обравши  будь-який з акредитованих електронних майданчиків чи то УУБ, чи якийсь інший ресурс, ви завжди можете скористатися інформаційним блоком або ж звернутися до технічної підтримки з метою отримання детальної консультації з приводу участі в таких аукціонах.

Ви також можете ознайомитись з питання використання всіх можливостей та функцій товарних бірж та електронних майданчиків, якщо скористаєтесь інформацією, доступною за посиланням https://gazeta.ua/articles/economics/_v-ukrayini-zapracyuvav-rinok-tovarnih-birzh-teper-vin-konkuruye-z-prozorroprodazhi/1057063

Які види аукціону можуть використовуватися для проведення малої приватизації

Мала приватизація – це процес, який також не може відбутись без використання формату аукціону. Питання лише в тому, який саме варіант аукціону більше всього підходити для того, щоб перевести державне майно в руки приватних осіб.

Всього прийнято розрізняти три найбільш розповсюджених типи аукціонів, які більше за все підходять для проведення малої приватизації.

  1. Аукціон на зниження ціни – основна відмінність такого формату полягає в тому, що торги стартують з виставлення показника, рівного лише 50% від реальної початкової вартості обраного лоту. Відповідно, тут є три основних раунди, на кожному з яких учасники можуть надавати свої пропозиції з цінами. Переможцем стає той учасник, якому вдалось запропонувати найбільш економічно вигідні умови для замовника;
  2. Аукціон на підвищення ціни – варто зазначити, що такий аукціон може розпочатися лише за умови, якщо на нього буде подано не менше 2 заявок. Самі торги стартують з початкової суми, яка вказується в самому лоті. Як і у випадку з попереднім форматом, тут також передбачено три раунди, на кожному з яких учасники підвищують суми своїх пропозицій. Вже на цьому етапі, формується певна послідовність учасників, згідно якої на верхніх позиціях опиняються користувачі, яким вдалось зробити більш вигідні пропозиції. При цьому, у всіх учасників є по 3 хвилини на те, щоб підвищити суму наступної ставки і виправити ситуацію. Переможець в таких торгах визначається автоматично і ним стає той учасник, що пропонує найбільшу ціну;
  3. Аукціон з поступовим заниженням ціни – це не зовсім звичайний формат аукціону і він проводиться навіть в тому випадку, якщо на нього подано лише одну заявку. Принцип самих торгів полягає в тому. що вартість самого лоту падає до початкової зазначеної суми. При цьому, в учасників є можливість завжди зупинити торги на якомусь етапі, якщо вони будуть згідні з запропонованою ціною. Вже на 2-му ігровому етапі у користувачів з’являється можливість подавати свої повідомлення на розгляд, які є закритими для інших учасників.

У випадку, якщо торги проходять вдало, то переможцю потрібно лише підписати відповідний договір і оформити звіт, який буде відразу ж завантажений до системи ПроЗорро.

Що потрібно знати про реєстрацію в системі ПроЗорро

Тут варто почати з того, що користувачі часто помиляються і намагаються зареєструватися безпосередньо в системі ПроЗорро. Насправді, це лише центральна база даних і основний центр контролю за всіма процедурами.

На сайті цього сервісу ви можете лише переглянути перелік акредитованих електронних майданчиків, які є частиною системи ПроЗорро. Відповідно, реєструючись на такому майданчику, ви автоматично створюєте обліковий запис в ПроЗорро.

Сам процес реєстрації в залежності від обраного майданчика може серйозно відрізнятись. В цілому ж, вам потрібно лише вказати основну інформацію про себе, компанію, завантажити пакет документів, ідентифікувати особистість, вказати контактні данні та підтвердити своє рішення.

Чому такі популярні торги СЕТАМ

Є багато факторів, які впливають на популяризацію продажу арештованого майна в форматі електронних аукціонів.

Що стосується головних переваг такого формату саме для учасників, то сюди можна віднести такі моменти, як:

  • Прозорість;
  • Економічна складова;
  • Простий принцип;
  • Швидкість.

Все що потрібно зробити – це слідувати вже існуючому алгоритму і робити основний акцент на вимогах організатора торгів, виконуючи всі вимоги з його сторони, якщо вони є законними і не виходять за рамки чинного законодавства. Далі, все залежить уже безпосередньо від організатора торгів.

Related Post

Що треба знати про роботу порталу ПрозорроЩо треба знати про роботу порталу Прозорро

Сучасний сектор торгів на порталі Прозорро може бути потенційно привабливим для великої кількості підприємців. Якщо ви раніше не намагались долучитись до цього ринку, то слід більше дізнатися про основні особливості

Реєстрація на порталі ПрозороРеєстрація на порталі Прозоро

Портал Прозорро на даний момент є фактично єдиною можливістю для приватного підприємця отримати державне замовлення. Проте це не так вже й погано, адже раніше такої можливості не було взагалі. Тепер

Открытые торги ПрозороОткрытые торги Прозоро

Государственные закупки являются привлекательным сектором для большинства частных предпринимателей. Здесь у них есть возможность получить серьезный заказ для своего бизнеса и получить прибыль. Часто именно государственные организации разного типа могут