+38 (057) 65 3-27-07

+38 (044) 505-05-88

Святогор

Оригінатор: Селекційно-генетичний інститут — Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення (м. Одеса).

Сорт для умов високоінтенсивного землеробства. Пивоварний. 

Господарсько-цінні ознаки:
В Державному сортовипробуванні, за два роки при врожаях 48,0 – 56,4 ц/га, перевершив національний стандарт Командор на 6,8-11,1 ц/га, або на 15,1 -23,1 %.
Посухостійкий 7-9 балів, стійкий до вилягання 7-9 балів, що забезпечується коротким, 68-74 см. міцним стеблом.
Високостійкий до борошнистої роси – 8-9 балів, карликової іржі – 9 балів, гельмінтоспоріозу – 7-9 балів, стійкий до сажкових захворювань — 8-9 балів.
Висока кущистість, вирівняність стеблостою.
Середньостиглий, вегетаційний період – 70-80 днів.
Вирівняність зерна – 97 %. Вміст білка в умовах посухи, 11,8 – 12,4 %. коли пивоварні сорти накопичують білка більше ніж кормові.
Екстрактивність 82 %. Науково-виробнича асоціація « Нива-Оболоні» визначила Святого кращим пивоварним сортом України.
Апробаційні ознаки. Різновидність nutans. Колос дворядний, довгий 10-11 см, не щільний, 10 члеників на 4 см колосового стрижня, не ламкий, солом’яно-жовтий, веретеноподібної форми, напівпрямий. Ості довгі, зазубрені, майже паралельні, тонкі, еластичні, солом’яно-жовті . Кінчики остей мають антоціанове забарвлення, колоскова луска коротка, вузька. Квіткова луска тонко зморшкувата, без опушення, нерви гладенькі, перехід в ость поступовий. Основна щетинка зерна довго волосяна.
Кущ напівпрямостоячий. Лист не опушений, проміжний, темно-зелений. 
Зерно світло-жовте, тонко плівчасте, подовжено-овальної форми. Маса 1000 зерен 45-47 грам.
Агротехніка. Звичайна для зони вирощування. Протруєння насіння забезпечує надійний захист рослини від хвороб і підвищення врожаїв. Внесення добрив обов´язкове.

У Реєстрі Сортів рослин України з 2010 року для всіх зон.

Related Post

Служниця одеськаСлужниця одеська

Оригінатор: Селекційно-генетичний інститут — Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення (м. Одеса). Автори: М.А. Литвиненко, О.М. Пташенчук, та інші. Господарські та біологічні характеристики:Високоінтенсивного типу універсального використання на високих і середніх агрофонах;Вирізняється високим генетичним

ЕнейЕней

Оригінатор: Селекційно-генетичний інститут — Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення (м. Одеса). Посухостійкий сорт для умов високоінтенсивного землеробства. На зерно. Господарсько-цінні ознаки:В інституті середній врожай за 3 роки становив 68,7 ц/га, при

Благодарка ОдеськаБлагодарка Одеська

Оригінатор: Селекційно-генетичний інститут — Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення (м. Одеса). Автори: М.А. Литвиненко, Н. О Гончарук, О.М. Пташенчук та ін.. Господарські та біологічні характеристики: Високоінтенсивного типу, універсального використання на різних агрофонах.Генетичний потенціал