+38 (057) 65 3-27-07

+38 (044) 505-05-88

Для чого потрібен тендер?

Щоб продати товари та послуги державним установам і підприємствам, необхідно виграти тендер. За підтримки електронної системи учасники можуть ознайомитися з умовами, подати заявку та провести онлайн-торги в системі Прозорро.Продажі.

Прозорро – електронна система, перелік необхідних товарів і послуг, включаючи вимоги до їх кількості, якості та обсягу. Ідея його створення з’явилася з соціальної ініціативи після революції 2014 року. А через два роки платформа стала основним інструментом державних закупівель.

Метою програми, з одного боку, є намір зробити процес торгівлі комфортним, з іншого – наочність і простота для соціального контролю. «Всі все бачать» — це основне правило Prozorro.

До цього тендери проводяться в «паперовій формі»: усі заявки подавали в конвертах і розглядаються комісією за закритими дверима. Що там відбувається, знали лише присутні, а підтвердити факти зловживання владою було непросто.

Звісно, до подолання корупції ще далеко, але її рівень все більше падає. Закупівельні ціни впали на 15–20%. А при виявленні корупційної операції контролюючі органи можуть її зупинити.

Вхід в систему можливий навіть за допомогою мобільного телефону, при цьому не має значення, в якій точці планет знаходиться людина. Ще одна перевага – ймовірність участі в кількох тендерах одночасно.

Якщо виявлено порушення, подається претензія, що блокує подальшу роботу. Антимонопольний комітет України у складі колегії розглядає звернення і, за статистикою, 60% з них задовольняються.

Яка потрібна документація для тендеру

Це означає перелік документів, де вказуються дані про виконання договору. При торгах і працівники, і роботодавці зобов’язані робити це в рамках закону.

Усі необхідні правила діють лише в цій ситуації, якщо вона міститься в основних тендерних документах. Наявність цих документів визначається відповідними законами.

Потрібно подати:

 1. Зміст для завершення операції.
 2. Запрошення на сам тендер із посиланнями на спеціальні інструкції виробникам, ці операції, саме замовлення на відправку товарів чи послуг.
 3. Основні анотації виробникам.
 4. Джерела, де викладено основні етапи підготовки та подання заявок на участь у конкурсі.
 5. Основні вимоги щодо замовлення контенту, який роботодавець висуває до працівника (назва конкретного товару, графік доставки, обсяг роботи за всіма позиціями). Крім того, вимоги містять посилання на встановлені показники якості, технічні дані тощо.
 6. Необхідними паперами є також зразки документів, встановлених країною: бланк заявки, бланк даних, гарантії організації (за потреби), бланк заявки на конкурс тощо.

Кожен перелік документів може отримати кожен, хто бажає взяти участь у тендері. Але для цього потрібно мати додатковий час. 

Варто зазначити, що сьогодні спостерігається зменшення кількості конкурентів через те, що останнім часом сильно постраждав як середній, так і малий бізнес.

Крім основного переліку робіт для участі, вам знадобляться такі документи:

 1. Ксерокопії свідоцтва про державну реєстрацію.
 2. Сума за підсумковий звітний день (якщо організація приносить один збиток, тендеру бути не може).
 3. Документ з податкової про те, що підприємство не має заборгованості перед державою.
 4. Заява для відповідальних працівників (адвокатів компанії).
 5. Фотокопії ліцензій і патентів (у деяких випадках)
 6. Інші роботи, перелік яких може змінюватися залежно від конкурсу. У перелік можуть бути документи з фінансових вишів, фінансові розрахунки та багато іншого.

Переважна більшість виробників не намагаються збільшити особистий дохід за рахунок участі в отриманні товару лише через необхідність зібрати певний перелік паперів, які відповідають вимогам кожного роботодавця.

Якщо ви бажаєте прийняти участь у земельних торгах, то вивчити детально інформацію на порталі УЕБ https://sale.ueex.com.ua/ru/news/zemelqni-torgy-startuyutq-nezabarom-na-majdanchyku-tov-ueb

Яку торгову платформу обрати?

Щоб не помилитися у виборі правильного сайту для реєстрації, необхідно ознайомитися з існуючими рекомендаціями системи Prozorro. Кожен із сайтів має свій набір позитивних інструментів та умов для взаємодії. Щоб прийняти правильне рішення, не відкладаючи його в довгий ящик, необхідно буде оцінити перевагу та особливості Української енергетичної торгової біржі. 

Prozorro дає можливість створювати, завантажувати та публікувати тендери в режимі реального часу, обмінюватися наявною інформацією та офіційними документами між учасниками.

Висновок нав’язується сам собою. Для безсумнівних і енергійних користувачів сьогодні цілком відповідає певна платформа з найбільшою кількістю позитивних відгуків і відмінною репутацією – Українська енергетична товарна біржа. Він провів нескладну та швидку процедуру реєстрації. Якщо виникне таке бажання, є можливість рекомендувати сайт, якому ви віддали перевагу, своїм друзям, які цікавляться подібними подіями.

Список всіх, хто користується попитом на сайтах електронних закупівель, акредитованих в системі Prozorro, можна знайти на офіційному домені в спеціальних розділах. У розділах також є боти, що дають можливість трохи швидше і легше зрозуміти, як краще почати роботу. 

Related Post

Що треба знати про роботу порталу ПрозорроЩо треба знати про роботу порталу Прозорро

Сучасний сектор торгів на порталі Прозорро може бути потенційно привабливим для великої кількості підприємців. Якщо ви раніше не намагались долучитись до цього ринку, то слід більше дізнатися про основні особливості

Відкриті торги земельними ділянкамиВідкриті торги земельними ділянками

Відкритий формат проведення сучасних торгів земельними ділянками може принести вам найкращий результат. У цій системі вам варто спробувати відкрити для себе саме актуальні сучасні елементи відкритого ринку та долучитись до

Природний газ та особливості його купівлі в УкраїніПриродний газ та особливості його купівлі в Україні

Природний газ наразі є тим ресурсом, котрий постійно активно використовується та в якому є реальна потреба у різноманітних проектів. Досить важливим моментом є той факт, що придбати природний газ наразі